Dünyada tanınmış yatırımcılardan birisi olan Mark Faber, Apple için çok kötü konuştu. Faber’e göre Apple yakın bir zaman sonra batacak gibi görünüyor.

Daha önce bir çok firma için kötü eleştiriler yaparak, tahminlerde bulunan ünlü yatırımcı Mark Fabel, Apple içinde bir tahminde bulundu. Faber’in tahminlerinin bir kısmı kısmen olabiliyor. Bu yüzdende dünyada ikinci bir isime de sahip. İkinci ismi doktor kıyamet 🙂 .

Doktor kıyamet,  Apple’ın son zamanlarda çıkarmış ve çıkaracak olduğu ürünler kullanıcıların ihtiyacını kısmen karşılıyor. Apple bu şekilde devam ederse iflas edecek gibi görünüyor. Bugün yada yarın iflas eder demiyorum fakat sonu Polaroid gibi olabilir. açıklamalarını yaptı. Polaroid firmasının öncüsü Edwin Land, firmadan 1982 yılında ayrıldıktan sonra firma yavaş yavaş eridi ve 2001 yılında ise resmi iflasını açıkladı. Edwin Land’i tıpkı Steve Jobs’a benzeten Mark Faber, teknoloji şirketleri eninde sonunda iflas etme noktasına ulaşıyorlar açıklamalarını yaptı ve son olarak; Apple’ın sadece yetişkinler için oyuncaklar yaptığını söyledi. Aynı zamanda kullanıcıların ihtiyacını karşılayacak ürünler çıkarmasını da önerdi.

 

Yorum Yap