Aslında bu özellik Youtube için yeni bir devir diyebileceğimiz bir özellik olacak. Artık internete bağlı olmadan video izleme keyfini yaşayabileceğiz. Peki bu nasıl olacak?

Youtube‘da internete bağlıyken bir video izlediniz ve bu videoyu internetsiz yani çevrimdışı izlemek istediğiniz zaman malesef videoyu göremezsiniz. Belki çevrimdışı bağlandığınızda sitenin bazı yerleri gözükür. Buda önbellekten kaynaklanıyor. Fakat videoyu asla size göstermez çünkü tarayıcılar videoyu ön belleğe atamazlar. Youtube ise tarayıcıların yapamadığı şeyi yapacak. Yani videoyu önceden izlediğiniz zaman kayıt edecek ve videoyu daha sonra istediğiniz yerde çevrimdışı olarak izleyebileceksiniz. Tabi videoyu çevrimiçin izlerken kaydet özelliğinin açık olması gerekiyor.

Bu arada videonun hepsini çevrimdışı iken izleyemeyeceksiniz. Sadece videonun belli bir kısmını izleyebileceksiniz. Bu süreyi Youtube henüz açıklamadı fakat bana göre videonun 3/1’i şeklinde yaparsa gerçekten çok kullanılabilecek bir özellik olacak. Bu özellik ilk başta sadece mobillerde uygulanacak. Bu özellik kasım ayında tüm Android cihazlarda olacak. Hep beraber kasım ayını  bekleyelim ve bu özellikle daha neler olacak göreceğiz.

 

Yorum Yap