Windows 7 kullananlar için güzel bir tema buldum. Çok şık, çok sade ve de çok kullanışlı olması ile bilinen Elune temasını bu yazımızda tanıtmayı istedim. Gerçekten Windows 7’nin en iyi temalarından bir tanesi diyebileceğimiz bir tema.

Windows 7 kullanıyorsunuz ve Microsoft’un yaptığı Aero temalardan artık sıkıldınız mı? İşte size bu yazıda, bilgisayarınıza farklılık katacak bir temayı sunuyorum. Temanın adı Elune. Gerçekten bir çok kullanıcının beğendiği bir tema fakat beğenipte kuramayanlar için aşağıda hem videolu anlatımı paylaştım hemde kendim düzenlediğim 3 maddelik bir paragraf yazdım. Aslında kurulumu biraz karmaşık olabilir fakat imkansız değil 🙂

Bu benim en sevdiğim Windows 7 teması. Ayrıca sırf bu temayı istediğim için Windows 8 işletim sistemli bilgisayarıma, Windows 7 kurdum. Temanın ne kadar güzel ve şık olduğuna aşağıdaki resimlerden bakabilirsiniz.

Elune Temasından Görüntüler

Elune Elune windows7-elune-temasi-3 windows7-elune-temasi-4 windows7-elune-temasi-5

Elune Teması Nasıl Kurulur?

  1. İlk önce Universal Theme Patcher’ı yüklemeniz gerekmektedir. Bunun içinde indirdiğiniz rar dosyasına girin ve içinde “Tools” klasörünü göreceksiniz. Klasörün içine girin ve Universal Theme Patcher’ı bilgisayarınıza kurun.
  2. Rar dosyasının içinde bulunan dosyaları “C:W indowsResourcesThemes” dizinine atınız.
  3. Daha sonra “C:WindowsSystem32” klasörünün içine girin ve explorerframe.dll dosyasının izinlerini yeniden adlandırılabilir ve değiştirilebilir şeklinde değiştirin.

Yukarıdaki 3 işlemi yaptıktan sonra kişiselleştir bölümüne girerek elune temasını seçin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

  • Yağmur Güngör

    Gayet başarılı ve güzel bir tema. Birazdan kuracağım. Teşekkürler 🙂