Evet. Türkiye’de teknoloji gerçekten de cep yakıyor. İyi bir telefon almak istediniz ve en az 1.000 liranızı gözünüzden çıkartmalısınız. İyi bir laptop ya da tablet pc mi istediniz? Yine en az 1000 ila 1500 lirayı gözünüzden çıkartmak malesef şart.

Geçende Alibaba.com’da dolaşıyordum ve yutdışında ki malların ne kadar ucuz olduğunu fark ettim. Adamlar ve kendi ülkesine ucuzdan satıyor. Zaten çok fazla masrafı da olmuyor. Bugün, asgari ücret ile çalışan birisinin iyi bir akıllı telefon alması çok zor. Hele bir de ev masrafları da çoksa neredeyse imkansız. Bu nedenden dolayı bir çok insan Çin malı ya da kaçak teknoloji ürünlerini tercih ediyor. Aslında kaçak telefon getirtmek bana göre daha zekice bir davranış. Neredeyse ürünü yarı fiyatına alıyorsunuz.

Artık bir çok kişi ve buna bende dahilim, teknoloji mağazalarında istediği ürüne bakabiliyor. Çokta kısa olsa inceleyebiliyor ama alamıyorlar. Bunları her zaman aklıma getirdiğimde, sürekli Amerika’da yaşayasım geliyor 🙂 Her neyse bizde anca teknoloji mağazalarında hevesimizi 10 dakikada alabiliriz…

Yorum Yap