Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Microsoft geçtiğimiz aylarda, Windows XP işletim sistemini ortadan kaldıracağını ve 2014 yılının Nisan ayında kimse XP kullanamayacak açıklamasını yapmıştı. Konuyla ilgili bugün gelişmeler oldu.

Microsoft iş ortakları için bir konferans düzenledi ve beklenen sorular Windows XP ile ilgili olunca, Microsoft’un işletim sistemi kolunun şefi diye adlandırabileceğimiz bir isim olan Kevin Turner, XP desteğini 8 nisan 2014 tarihinde kesmeyi planladıklarını ve XP kullanım oranını gitgide daha aza düşüreceklerini söyledi.

İlk açıklamalarında XP kullanım oranını %10’un altına düşüreceğiz diyen Microsoft, şimdi ise bu oranı %3 arttırarak, XP kullanım oranını %13’e kadar düşürebileceklerini söylediler. Konferansa büyük araştırma firması Statcounter da katılmıştı. Statcounter’a göre 12 yıllık işletim sistemi olan Windows XP’nin kullanım oranı şuan %20,58 civarında olurken, Turner’a göre ise, bu oran %0,42 daha fazla yani %21 olarak açıklandı.

Nefesimizi tutarak 8 nisan 2014 tarihine kadar bekleyeceğiz. Bakalım Microsoft nasıl yenilikler yaparak Windows XP kullanım oranını düşürecek?

Yorum Yap