Hediye alırken dikkat etmemiz gereken şeyler vardır. Erkek hediyesi ve bayan hediyesi birbirinden çok farklıdır. Erkeğe hediye alırken  ve ya bir bayana bir hediye alırken ne alacağımızı, nasıl bir şey alacağımızı iyi bilmeliyiz. Bazı insanlar hediye alma konunda birazcıkta olsun deneyimsiz olduğu için yanlış hediyelere gidebiliyor. Özellikle bayanlara alınacak hediyelerde em önemli özellik o bayanın sevdiği renktir. Örneğin bir çanta alınacaksa, o çantaya utgun kıyafeti olup olmadığına bakar genellikle bayanlar. Yine aynı şekilde bir bayana hediye olarak ayakkabı hediye edecekseniz bu seferde ona uygun bir çantası olup olmadığına bakar. Yani bayanlara hediye almak aslında erkeklere göre biraz daha zordur. Onun için bayanlara hediye alamdan önce size tavsiyem bir bayan arkadaşınıza danışmanızdır. Onun vereceği akılla çok daha güzel ve kullanılabilirlik oranı yüksek bir hediye alabilirsiniz. Çünkü bir bayan erkeğe göre onun kullanmak istediği ve ya istediği şeyi daha iyi bilir.

Eğer  alacağınız hediye sevgilinize ise o zaman hediyenin taşıdığı önem bir kat daha artmaktadır. Çünkü ona alacağınız hediye belkide ona verdiğiniz değerin küçük bir örneği olacaktır. Örneğin ben sevgilime doğum günü hediyesi alacağım diyorsanız öncelikle sevgili kitabına bir göz atmanızı tavsiye ederim. Çünkü bir doğum günü hediyesi olarak çok farklı ve daha önceden hiç almadığı bir hediyeyi ona armağan edebilirsiniz. Böylece çok değerli bir hediye almış olursunuz.

Sevgiliye değerli bir hediye aldığınız zaman  ona karşı sevginizi ve bağlılığınızı bir kere daha göstermiş olursunuz. Özellikle doğum günlerinde çoğunlukla hediyeler unutulur. Akıl pastaya ve ya dışarıda eğlenmeye gider. Ama dışarıda eğlenirken ve pasta kesildikten sonra o anda yapmamız gereken şey ona hediyesini vermektir. İşte o anda vereceğiniz hediye ile onu çok fazla mutlu edebilirsiniz. Hediyesiz doğum günü oldumu, doğum günü olanın içinde bir şey küçük bir ukte gibi kalabilir. İşte bu durumu o kişiye hissettirmemek için doğum gününde sevgilinize ve ya annenize, babanıza, arkadaşınıza, kardeşinize ve ya herhangi bir akrabanıza hediye almayı unutmayın. Böylece onu hatırladığınızı düşünsün. Küçükte olsa bir şey hediye edin, bu onun sizdeki değerini de yükseltecektir. Sıra sizin doğum gününüze geldiğinde sizin kendini düşündüğünü hissederek o da size küçük bir hediye alacaktır. Böylece herkes birbirini düşünmüş ve mutlu etmiş olacak. İşte bunun için birbirini düşünüp küçükte olsa bişe almak insanları mutlu etmek güzel bir döngü sağlayacaktır. Bu döngüyü sağlayıp devam ettirmek için doğum günlerinde, yıl dönümlerinde, yılbaşılarında ve özel günlerde tanıdıklarımızı hatırlamaya unutmayalım. Böylece hem onlar sevinsin hem de biz sevinmiş olalım.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap