WordPress’te bazı temalar lightbox desteklemiyor. Bunun içinde WordPress geliştiricileri ücretsiz olarak lightbox eklentisi yapmış. Yani temanız desteklemiyor olsa bile sizde eklentileri kurarak kullanabilirsiniz.

Lightbox dediğimiz şey aslında temalara daha güzel görünüm katar. Ayrıca işi de kolaylaştırır. Örnek verecek olursak, varsayalım ki blogunuzda ya da sitenizde bir resim paylaştınız ve bu resim yeni sekmede olarak açılıyor. Bu sitenize hem güzel görünüm katmaz hem de ziyaretçi diğer resimlere bakmak için tek tek tıklayıp yeni sekmede resimleri görecektir. Fakat sitenizde lightbox olursa, başka sayfada değil aynı sayfada açacak. Diğer resimlere tıklamak için ise yön tuşlarını yada sonraki butonunu kullanarak diğer resimlere göz atabileceksiniz. Bu sitenize güzel bir görüntü katacaktır.

Aslında bir çok WordPress lightbox eklentileri var fakat en iyilerini aşağıda sizler için paylaştık.

   1. WP Lightbox 2

    Bana göre bu WordPress’te en iyi lightbox eklentisi diyebilecek kadar güzel bir tema. Zaten Teknofiber’de de bu lightbox eklentisi kurulu. İndirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

 

   1. Responsive Lightbox

    Responsive bir lightbox eklentisidir. Dfactory tarafından yapılan bu eklentiyi kullanmak için aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

 

   1. Lightbox Plus ColorBox

    Bu lightbox eklentisinde farklı tasarımlarda lightboxlar bulunmaktadır. İstediğinizi seçip sitenizde uygulayabilirsiniz.

 

   1. Lightbox Gallery

    Sitenizde bazen galeri haberler paylaşıyorsanız bu lightbox tam size göre. Foto galeriler için gerçekten en iyi eklenti. Çok sade ve şık bir tasarıma sahip.

 

   1. WP Video Lightbox

    Yukarıda paylaştığımız diğer lightbox eklentilerinin bir çoğu video desteklemiyor. Sizde videolarınızı lightboxta açmak istiyorsanız, bu eklentiyi kurabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap