Çok değil 3 sene önce yani sene 2010, Dell bir telefon üretti. Telefon tanıtımının üzerinden çok geçmeden, Dell firması eleştiri yağmuruna tutuldu. Eleştirilerin bir çoğu telefonun boyutu ile ilgiliydi. 2010 yılında telefonların boyutu genellikle 5 inç kadar büyük değildi. Dell ise sektörde farklılık yapmak istedi ve 5 inçlik telefonunu piyasaya sürdü. Tabi o kadar çok eleştirildi ki, diğer ülkelerde çok fazla satamadığından dolayı Türkiye’ye gelmedi.

Akıllı telefonlar 3 sene önce o kadar çok performans istemezlerdi. O zamanın teknolojisine bakacak olursak, uygulamaların boyutu daha küçüktü ve günümüzdeki uygulamalara göre eski uygulamalarda resmen grafik yok gibi geliyor insana. Aradan 3 sene geçti ve Samsung S3 ve s4’ü piyasaya sürdüğünde nedense Dell’in aldığı kadar eleştiri almadı. Çok garip…

Geçmişi böylelikle bir özet geçtikten sonra gelelim şimdiki zamana. Geçen gün Dell’in CEO’su Michael Dell, katıldığı bir televizyon programında telefon işine girmek istemediklerini ve tüm gücünü bilgisayar sektörüne harcayacaklarını ifade etti.

İlgili Yazılar

Yorum Yap