Başlığı yanlış okumadınız ya da ben yanlış yazmadım. Gerçekten 6 ay boyunca şarj olmadan dayanabilen bir telefon 10 Ekim’de tanıtılacak!

The Brick (Türkçe anlamı tuğla) adlı telefon 6 ay boyunca şarjsız çalışabilen bir telefon. Akıllı telefonlar gibi özelliklere sahip olmasada iyi bir şekilde herkesle konuşabilirsiniz. Telefonun özellikleri ise sim kart desteklemesi, mp3 formatı oynatabilmesi ve başka bir android telefona bluetooth ile bağlanıp ahize olarak kullanabilme gibi özelliklere sahip. Telefon ile kesintisiz 28 saat boyunca konuşabilirsiniz. Bu telefonu diğer telefonlardan ayıran tek ve en büyük özellik uzun pil ömrünün olması. Telefonun adı kesinlikle çok doğru verilmiş. Zira bu telefon gerçekten de tuğla gibi. Hem ağır, hem de fazla özelliğinin olmaması telefon için çok kötü bir dezavantaj diyebiliriz.

Bir akıllı telefon aldığınız zaman şarjı en fazla 1 ya da 2 gün dayanır. Bu akıllı telefonların en kötü özelliği yani dezavantajıdır. Fakat geçtiğimiz aylarda 20 saniyede  şarj olan pil adlı bir haber yapmıştık. Bu teknoloji eğer akıllı telefonlara gelir ise şarj sorunu ortadan kalkacaktır. Fakat bu böyle devam ederse herhalde herkes bir tane The Brick gibi bir telefon alacaktır.

The Brick 10 Ekim’de İngiltere’de tanıtılacak. Telefonun fiyatı ise 79 dolar ile 126 dolar arasında olması bekleniyor. 10 ekimde bu telefon ile ilgili haberleri yapacağız. Bizi takip etmeye devam edin…

Yorum Yap