WordPress, Resmi Facebook eklentisi sayesinde sitenize kolay bir şekilde Facebook bileşenlerini koyabilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz sizi sosyal medyada da takip etsin ve daha fazla hit kazanın.

Wordpress Resmi Facebook Eklentisi

2012 Haziran ayında, Facebook, WordPress için resmi “likebox” eklentisini yaptı. Eklenti sayesinde, Facebook sayfa bileşenlerine girip, sayfa kodunu almak yerine, bu eklentiyi yükleyerekte WordPress sitenize hızlı bir şekilde sayfa beğendirme kutularını koyabilirsiniz.Eklentinin avantajı ise, sitenizde ki sayfanın beğendirme kutusunu kaldırıp Facebook’tan yeni sayfanın kodunu almak yerine, direk eklentiye girip eklemek istediğiniz sayfanın ID adresini alıp eklentide ki sayfa ID bölümüne eklediğiniz zaman değişmiş olacaktır. Yani eklenti bize hız kazandırmış oluyor.

Ayrıca bu eklentinin seçenekleri oldukça çok. 6 farklı seçenek ile sizde sitenize en çok beğendiğiniz kutucukları koyabilirsiniz. Social Publisher sayesinde, ziyaretçileriniz sitenizi ve bağlantılarınızı Facebook’ta paylaşır. Like Button sayesinde, sitenize beğeni sayfası koyarak Facebook sayfanızı beğendirtebilirsiniz. Subscribe Button sayesinde, Facebook profilinizdeki takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Comments özelliği ile sitenize Facebook yorum kutusu ekleyebilirsiniz.

Facebook Resmi WordPress Eklentisiniz İndirmek için; aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap