WordPress tabanlı site kullanmanın en iyi avantajlarından biri de WordPress’in binlerce eklenti seçeneği ile arka planda site sahiplerine destek olmasıdır. Hava durumu eklentisi de sitenizin görünümüne katkı sağlamak için sunulan bu eklentiler arasındadır.

WordPress hava durumu eklentisi, ziyaretçilerinizin sitede kaldığı zamanı arttırabileceğiniz bir çözüm olacağından, eklentiyi sitenizde bulundurmanız Google gözündeki puanınız açısından yararınıza olacaktır. En iyi ve bilinen hava durumu eklentilerini sizin için paylaştık;

Weather in Turkey

Hava durumu eklentisini sitenize yüklediğinizde ziyaretçilerinizin istedikleri şehri seçerek, 3 güne kadar hava durumunu öğrenebilmelerine olanak tanımış olursunuz. Dil seçenekleri ile rahatça kullanabileceğiniz bu eklentinin kurulumu da oldukça kolay olduğundan sıkıntısız yükleme sağlayabileceksiniz.

Ayarlar menüsünden, eklentiler sekmesini buradan da Weather in Turkey’i seçerek indirme işlemini ücretsiz gerçekleştirdikten sonra Admin menüsünden eklentiyi etkinleştirebilirsiniz. Görünüm ve wignetin konumu gibi seçenekler için eklentiler sekmesinden ulaşabileceğiniz hava durumu eklentisinin, ayarlar bölümlerini izlemeniz yeterli olacaktır.

Eklentiyi indir : http://wordpress.org/plugins/weather-in-turkey-hava-durumu/download/

HD Weather Widget by The Waypoint

Diğer bir hava durumu eklentisi ise HD Weather Widget by The Waypoint. Bu eklenti sadece Türkiye’ye bağımlı kalmıyor. İstediğiniz ili ayarına yazdığınızda o ilin hava durumunu güncel olarak başka siteden çekiyor ve sizin sitenizde gösteriyor. Buda gayet kullanışlı bir eklentidir. The Waypoint tarafından geliştirilmiştir.

Eklentiyi indir : http://wordpress.org/plugins/waypoint-hd-weather-widget/

 

Yorum Yap