Kayıt defteriniz yani Regedit’te Windows’un bir çok dosyası vardır. Bilgisayarınızda bulunan özellikler buraya kayıt edilir. Buda bilgisayar performansını etkiler. Bunu temizlemek için Teknofiber’in önerdiği programları kullanabilirsiniz.

Regedit Türkçe adıyla Kayıt defteri olan ve Windows işletim sistemindeki tüm özelliklerin kayıtlı olduğu yerdir. Windows Kayıt defterinde olan girdileriniz bazen bilgisayarı yorar ve buda bilgisayarınızın performansını olumsuz yönde etkiler. Özellikle sürekli yüksek performanslı oyunlar oynayanlar registry ayarlarını temizlemeleri gerekir. Aşağıda vermiş olduğumuz bu programlar sadece Kayıt defterini temizlemek için yapılmamış. Aynı zamanda bilgisayarınızın performansını etkileyen diğer faktörler içinde geçerlidir.

Kayıt Defteri ve Bilgisayarınızın Performansını İyi Yönde Etkileyen Programlar

  1. Windows Doctor : Programın içerisinde bulunan 14 araç ile sadece kayıt defterini temizlemek ile kalmayacak, bilgisayarınızın performansını çok etkileyecek araçlarda mevcut.
  2. TuneUp Utilities : Bu programa tam bir performans bekçisi diyebiliriz. İçerisinde bilgisayarınızın hızını etkileyecek çok faktör var. Bunlardan bazılarını sayacak olursak; Hard disk tarama ve onarma, sistem geri kuma ve yedekleme, Windows problem çözme, kayıtları temizleme gibi özellikler ile bilgisayar hızınız %20 daha fazla artacak.
  3. Registry Mechanic : Bu program ise kayıt defteri hatalarını bulur ve düzeltir. Sadece bunu isteyen ve başka performans arttırıcı özellikleri istemeyenler bu programı kullanabilirler.

Yorum Yap