Facebook’un sene başında duyurduğu ve sizlerle paylaştığımız (bkz : Facebook Tasarımını Değiştirecek ) teknoloji olan Graph Search bugün Amerika’da kullanıma girdi.

Graph Search teknolojisi bugün Amerika’da kullanıma başlandı fakat her kullanıcının hesabında başlamış değil. 1 hafta içerisinde tüm Amerikan kullanıcıları bu teknolojiyi kullanabilecek. Aslında Facebook hesabınızın dilini English(US) yaptığınız taktirde sizde bu uygulamayı kullanabileceksiniz.

Peki Bu Uygulama Nedir? Nasıl Çalışır?

Graph Search, Türkçe anlamı ile grafik araması denilebilir. Bu arama motoru sayesinde karmaşık sorular sorarak cevaplarını alabilirsiniz. Örneğin; “Amerika’da yaşayan ve 25 yaşının üstünde olan kızlar kimdir?” diye arattığımız zaman bize bu sorunun cevabını verecek. Bu uygulama Türkiye’de şuan geçerli olmadığı için Türkçe soramıyorsunuz. Öncelikle Facebook hesabınızın dilini az önce anlattığımız gibi değiştiriyorsunuz. Daha sonrada arama motoruna İngilizce yazdığınız zaman size sorularınızın cevaplarını veriyor.

Arama motoru yeni olduğu için çok fazla gelişmiş diyemeyiz. Zamanla Facebook’un uygulamadaki bazı eksikliklerini gidereceğini temin ediyoruz.

Güncel Yazı : http://teknofiber.net/2013/09/graph-search-incelemesi.html / İnceleme

İlgili Yazılar

Yorum Yap