Ping,servis


Pingleme işlemi genellikle çabuk index almayan sitelerde kullanılır. Site pinglendikten sonra daha çabuk indexlenir. Eğer web siteniz geç indexleniyorsa aşağıda sıraladığım siteler sayesinde daha çabuk indexleyebilirsiniz. Her şeyin fazlası zararlıdır sözü bu pinglemede de geçerlidir. Sitenizi pinglemek iyidir ama 1 günde çok fazla indexlemek zararlıdır.

1. Ping-o-Matic    

Ping-o-Matic


Benim sürekli kullandığım ping servisidir. Faydası gerçekten büyük. Siteye girdiğinizde karşınıza bir form çıkacak ve bu formu kendi sitenizin bilgilerine göre doldurun. Blog name yazan yere blogunuzun/web sitenizin adını yazın blog home page yazan yere sitenizin ana sayfa linkini yazın. RSS url bölümüne ise sitenizin RSS URL’sini yazın. Daha sonra alt kısımda hangi servislerde pinglemek istiyorsanız onları yazın ve altındaki “Send Pings” butonuna tıklayarak, sitenizi pingleyin.2. Pingler
PinglerSevdiğim diğer bir ping sitesi ise pingler.com . Bu sitede de bir çok ping servisi kayıtlı siz istemediğiniz ping servislerini listeden silebiliyorsunuz. Ayrıca siteniz hangi kategoride ise o kategoriyi seçmelisiniz. Sitenin en altındaki videoda da her şey detaylı bir şekilde anlatılmış.

 


3. Google Blog Arama
Google Blog AramaGoogle’ın bir servisidir. Blogunuzu ekliyorsunuz ve Blog gönder diyerek sitenizi pingliyorsunuz. Bu servis Google’a ait bir servis olduğundan dolayı sitenizi sadece Google’da indexlemiş oluyorsunuz.
4. Feed Shark
Feed SharkBir diğer güzel pingleme servisidir. Diğer ping servislerinden pek bir farkı yok. Burada da yine hangi servislerde pinglenmesini istiyorsak onları seçiyoruz ve sitemizi pingliyoruz. Bu arada pinglemeden önce güvenlik kodunu girmeyi unutmayın! 🙂
Aslında yüzlerce pingleme servisi var fakat ben size en iyilerini bu yazımda gösterdim. Benim bilmediğim, sizin bildiğiniz güzel bir pingleme servisi varsa alta yorum olarak bırakıp diğer webmaster arkadaşlarında görmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap