Bloggerlar ve site sahipleri için en önemli şey, “Bir yazıyı nasıl SEO uyumlu olarak yazabiliriz?”. İşte bu yazımızda bu sorunun cevabını tam anlamıyla verdik.

Yazı yazarken dikkat edeceğiniz bazı SEO kuralları ile yazınızın daha yukarılarda yer almasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yıllardır bilinen bazı temel kurallar uygulanıyor ve yıllarca da Google Algoritması değişmesine rağmen temeller üzerinde büyük değişiklikler yaşanmıyor.

SEO uyumlu bir yazının bilgilendirici olması gerekir, bu nedenden dolayı en azından 150 kelimeyi aşmış olması gerekmektedir. Bu yazıların uzunluğu Google’ın elbette daha çok hoşuna gider ve onlara kıyak çekebilir. Ancak unutmamak gerekir ki bu sadece bir SEO kriteridir. Aramada sıralamanın değişmesinde etkili daha nice SEO kriterleri de var.

Anahtar kelimenizin yazacağınız yazı içerisinde en az 1 defa geçmesi ve her 100 kelime için 1 defa tekrar etmesi gerekmektedir. Bu sayede Google yazınızda ki anahtar kelime olduğunu fark eder ve sıralamada bunu göz önünde bulundurur.

Anahtar kelimelerinizi ve önemli bilgilerinizi şekillendirmek, en önemli SEO kriterleri arasındadır. Anahtar kelimelerinizi kalın anahtar kelimenize yakın kelimeleri ise altı çizili veya kırmızı kalın gibi seçenekler ile kullanmak hem ziyaretçilerin hem de Google’ın dikkatini çekecektir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap