Yeni bloggerlar ve site sahipleri için yazılmış bir yazıdır. Yazıda SEO’nun ne olduğu anlatılmakta.

Web siteleri ya da bloglar almış oldukları ziyaretçinin ortalama olarak %90’lık kesimini arama motorları üzerinden almaktadırlar. Bu yüzden her blog ya da web sitesi arama motorları ile dost geçinmelidir ki, sitesi boş kalmasın ve ziyaretçilerle dolsun.

İşte bu sitenizin boş kalmaması için Google ya da benzeri arama motoruna karşı sempatik görünmek için yaptığımız tüm optimizasyonların hepsine SEO yani “Search Engine Optimisation” diyoruz. Search Engine Optimization; Türkçe kelime anlamı olarakta “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına denk gelmektedir. Google,Yandex ya da Bing gibi arama motorları günümüzde web siteleri ve bloglara temel ziyaretçi sağlayan platformlardır. Bu platformlar üzerinde eğer ne kadar kaliteli ve başarılı bir optimize çalışması gerçekleştirilirse siteniz de buna doğru orantı da bir trafiğe sahip olur.

Elbette internet üzerinde yaptığımız her şeyin amacı yaptıklarımızı kişilere ulaştırma çabasıdır. Bu yüzden internet üzerinde SEO kesinlikle hafife alınamaz ya da SEO olmadan gerçek bir başarı artık günümüz itibariyle düşünülemez.

İlgili Yazılar

Yorum Yap