iPhoneMilyonlarca insanın kullandığı iPhone aslında bugün çok daha farklı bir isimle piyasaya sürülebilirdi. Apple, iPhone’u piyasaya sürmeden önce iPhone için ‘TriPod, Mobi ve TelePod’ isimlerini değerlendirdiği ortaya çıktı.


Telepod 5 çıktı!”, “Mobi‘nize bir yeni mesaj geldi”, “TriPod‘unuzla konuşmak” gibi ifadeler şuan size çok tuhaf ve enteresan gelebilir. 2007 yılından bu yana hayatımıza giren iPhone, aslında piyasaya bu isimlerden birisiyle çağrılabilirdi.

Mashable sitesinin bir haberine göre; Apple’ın eski reklam direktörü Ken Segall, iPhone için ilk düşünülen isimlerin ‘Tripod, Mobi, TelePod’ olabileceğini söyledi. Diğer bir haber sitesi olan 9to5Mac ise iPhone için ilk düşünülen isimlerin arasında iPad ismininde bulunduğunu, belirtti.2007 yılında tablet bilgisayarlar olmadığı için iPad diğer alternatif isim olarak belirmişti. 2007 yılının en çok satan ürünü iPod olduğu için, TelePod ismide iyi bir birleşim olabilirdi. 

Kaynak:Ntv

İlgili Yazılar

Yorum Yap

 • Talat

  Neyse ki iPhone adını kullanmışlar diğerleri çok garip geliyor kulağa, belki alışmadığımız içindir. 🙂

 • Burak

  İphone de garip gelmişti ilk duyduğumuzda 🙂

 • Can Işık

  Bugünlerde kullandığımız bir çok şeyin adı aslında çok garip şeyler araba markaları mesela adamın ismi bize normal gliyor. Mercedes adamın kızının ismi imiş kendi ismide benz 😀 düşünsene o arabayı mehmet diye biri yapsa mhmet a4 a5 😀

 • Rabbit Hole

  Kulak aşinalığıyla alakalı sanırım tamamen (:

 • Musa Kya

  Bence Apple daha iyi olmuş daha nezih duruyor

 • Mert

  Çin malı sahte telefon isimleri gibiymiş. iPhone bana göre de güzel.