Google GlassGoogle‘ın en iyi projelerinden biri olan Google Glass ABD’de üretilecek fakat, üretici firma Tayvanlı şirket Foxconn‘a ait olacak.

Bilim kurgu filmlerini aratan Google’ın yeni teknolojisi olan Google Glass üretimi ABD’de olacağı öne sürüldü. İngiliz Financial Times (FT) gazetesinin bir haberine göre önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen ve yılın en iyi teknolojik ürünü olmaya aday olan bu gözlük, bu sene 8 bin kişi tarafından denenecek. Üstelik, Apple‘ın montajcısı olarak bilinen, günümüzde birçok firmaya hizmet veren Foxconn bu ürünü üretecek.

 Financial Times gazetesine konuşan ve adının bilinmesini istemeyen kaynaklar, gözlüğün Santa Clara’da üretileceği belirtildi. Bunun en büyük sebebi ise firmanın büyük bir titizlik göstermesi ve pimpirikli olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca diğer bir sebep ise son dakikada değişikliklerin ve rötuşların çok daha hızlı yapılabilmesi olarak gösterildi.

Yakın bir zaman sonra haberle ilgili daha fazla bilgi vermeye çalışacağız. Bizi takip etmeye devam edin teknolojiden uzak kalmayın 🙂

İlgili Yazılar

Yorum Yap