Google uzun diyemeyeceğimiz bir zaman dilimi öncesinde Authorship’in ayarlarıyla biraz oynadı ki artık günümüzde Google Authorship kavramı değerli bir kavram haline geldi.Öncelikle konumuza nedir bu Google Authorship? Sorusunu cevaplayarak başlayalım.

Google Authorship sizin bir yazar olarak Google tarafından tanınmanız anlamına geliyor.Yazdığınız her yazı ile hesabınızı ilişkilendirdiğinizde Google bu yazının sizin tarafından yazıldığını otomatik olarak algılıyor. Böylece Google SEO için kendine yeni bir SEO kriteri oluşturmuş oluyor. Şöyle bir düşünün; Bir yazarsınız ve blogunuzu bir çok kişi okuyor yazılarınız sürekli Sosyal medya üzerinde paylaşım görüyor bu durumda siz Google gözünde daha değerli bir yazar haline geliyorsunuz.

Google Authorship

Google Authorship

Google’da artık şu şekilde düşünmeye başlıyor; Bu X kişi toplamda X kadar yazı yazdı ve XXXX insan bu yazıları paylaştı demek ki bu X kişisi alanında yetenekli ve profesyonel. O zaman bu X kişisi arama sorgularında diğer bloglardan daha yukarıda yer almalıdır şeklinde bir düşünce ile sizi daha yukarıya alıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap