FacebookDünya’nın en büyük sosyal ağı olan Facebook, bu aralar düşüşte. Genellikle 25 yaş altı insanlar Facebook’tan sıkılmaya başladılar.


Facebook Neden Gençlerin Gözünden Düşüyor?

Bana göre biz gençler sürekli daha iyisini istediğimizden dolayı biraz sıkıcı gelmeye başladı. Adam Ludwin‘in yaptığı araştırmaya göre, gençler Facebook’ta sohbet etmek, fotoğraf paylaşmak ve uygulamalara bakmak yerine Instagram, SnapChat, Twitter, Ask.fm gibi yerlerde takılmayı tercih ediyorlar. Eğer ileriki zamanlarda Facebook yeni tasarımını yayınlarsa, belki tekrar gençlerin ilgi odağı olabilir.Bence Facebook’ta bir gün tarihe karışacak. Tıpkı AOL, Messenger, My Space gibi… Bunun burası internet sektörü, ne olup olmayacağı hiç belli olmaz. 

Facebook Tehlikenin Farkında!

Geçtiğimiz sene, Instagram’ı satın alan Facebook genç kullanıcıları hala tatmin edemedi. Bana göre Instagram’ı satın almasının nedeni daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve genç kullanıcılara daha fazla hitap etmekti.

ABD Menkul Kıymetler Borsası’na sunulan 10-K raporunda bu konuya değinen Facebook, ‘Başta genç yaştakiler olmak üzere bazı kullanıcılarımızın, Facebook’a alternatif olabilecek benzer ürün, servisler ve hizmetler ile ilgilendiğini biliyoruz” ifadesine yer verdi.{alıntı}

Bu makale Mustafa Çakmak‘ın kendi düşüncelerinin olduğu bir yorum kayıtıdır.

Yorum Yap

 • Musa Kaya

  Facebook Twitter çıktıktan sonra zaten büyük bir kitlesini kaybetti bana göre Twitter daha güzel..

  • Artık gençler twitterda twit atıyorlar, Halbuki, facebookta hem durum güncellenebilir hem sohbet edilebilir hem uygulamalarda oyun oynanabilir. Yani facebook’un daha çok servisi var bu yönde, nedense twitter bu aralar daha fazla fenomen oldu.

   • ibrahim

    Twitter in fenomaen olması servislerle alakalı değil ünlü simaların twit üzerinde aktif olması tüm kullanıcıların ilgisini twitter üzerine çekti ünlü simalar birbirleri ile twit üzerinden atışırken bu yazışmalar tv lerde gazetelerde reklam olabiliyor…

 • Taner Aksoy

  Hadi işallah düşsün ya tek istediğim şey budur.Gençlerimiz bu siteler yüzünden sapıtıyorlar maalesef.

 • Talat

  Facebook başlarda güzeldi heyecanlıydı ve sosyal ortamda bir tane idi, şimdi bunu twitter’ı var google+’ı var neleri neleri var. Gözden düşmesi çok normal bence.

 • Burak

  Sıkılmakta geç kalınmış, hayatın büyük bölümünü çalan bir uygulamadan uzak durulması gerekir

 • weBurak

  Düştüğü falan yok ya tamamen karalama, hala aç gibi kullanıyor insanlar tek fark apaçilik kavramı bitti. Artık biraz daha olgun davranıyor herkes.

 • Can Işık

  Diyorlarki facebook bağımlılık yapımıyormus 7/24 giriyorum yok öle bişi 😀