Geçenlerde merak ettim bu facebook uygulaması nasıl yapılır diye ve araştırmaya başladım. Profesyonel bir facebook uygulaması çook büyük emekler istiyormuş. Bende Furkan Özden‘e sordum facebook uygulamasını nasıl yaparım diye , bana Rafflecopter adlı internet sitesini önerdi ve hemen girdim üye oldum. Çok profesyonel olmasada yinede facebook sayfanızın hitini arttırabilirsiniz.

 

  • Öncelikle RaffleCopter adresine giriyoruz. Hemen karşımıza siteye kayıt olma formu çıkıyor. Formu doldurarak Açıl Susam Açıl yazan butona tıklıyoruz 
  • Daha sonra Karşımıza abuk sabuk bir sayfa çıkıyor ve alttaki Git Yapsın! butonuna tıklıyoruz.

  
  • Bu formuda kendimize göre dolduruyoruz.. Facebook sayfanızda beğeni karşılığında ödül vereceksiniz. Bunun için ödülün ne olduğunu belirlemek için Ödüller Nelerdir yazan yeri kendinize göre düzenledikten sonra bir aşağıdaki yere geçelim. 
  • Google çevirmesi olduğu için resimdeki başlık çok kötü bir çevirme olmuş. Hemen o kısmıda size anlatayım. Bu kısımda kullanıcı çekiliş hakkı kazanması için ne yapması lazım, onu belirliyorsunuz. Bir soru karşılığında çekiliş hakkı verebilirsiniz yada Twitter & Facebook gibi sayfalarınızı ekleyerek çekiliş hakkı verebilirsiniz. Eğer Facebook sayfanızı verirseniz kullanıcı beğenme karşılığında çekiliş hakkı kazanacaktır. 
  • Bir  alttaki bölümde ise Ne zaman başlayacağını ve ne zaman biteceğini belirleyebilirsiniz. 
  • Terms & Conditions yazan bölümde kullanım koşulları ve şartlarınızı ekleyebilirsiniz.Forumun hepsini doldurduktan sonra Get the Widget yazan yere tıklarsanız kayıt etmiş olursunuz. 
  • Bu bölümde uygulamanızı nereye yüklemek istiyorsanız oraya yükleyebilirsiniz. Örneğin bir siteye, bloga eklemek istiyorsanız Get the Code altındaki kodları kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz. Ben Facebook uygulamasına eklemek istiyorum diyorsanız Install to a Facebook Page butonuna tıklayarak ekleyebilirsiniz.  
  • Ve Facebook sayfanıza bu eklentiyi eklemiş olursunuz, bu sayede sayfanızın hiti artar.

 

 
 
Bu bir reklam değildir sadece insanları bilgilendirmek amacıyla yazılan bir makaledir.
 
#TeknoFiber

İlgili Yazılar

Yorum Yap